MAJ U OŠ ANTO ĐEDOVIĆ U ZNAKU NAGRADA

U OŠ „Anto Đedović“ u Šušanju tokom maja realizovano je niz aktivnosti u okviru kojih je posebna pažnja posvećena talentovanim učenicima, a da se svaki rad isplati, dokaz su nagrade koje su osvojili đaci ove ustanove.

Na 45. opštinskom takmičenju recitatora u mlađoj kategoriji 3. mjesto pripalo je Luki Gvozdenoviću (mentor Svetlana Perišić) a u srednjoj kategoriji 2. mjesto osvojila je Nikolina Nreković (mentor Svetlana Knežević).

Na Olimpijadi znaja zapažen uspjeh imali su iz biologije i programiranja Arianna Argirova i Jakša Fatić. Dobar rezultat ostvario je i Srđan Lunić na Domen Kupu, online takmičenju u programiranju koje je okupilo 43 učesnika iz devet gradova Crne Gore.

Centar za informisanje i profesionalno savjetovanje (CIPS) realizovao je nagradni konkurs za najbolji likovni i literarni rad na temu „Moje buduće zanimanje”, na kome je najbolji bio likovni rad Ane Đuričić, a 3. mjesto osvojila je Arianna Argirova (mentor Jakša Ćalasan).

Opštinsko takmičenje iz matematike „Memorijal Aleksandar Aco Pavićević“ Adil Kojić osvojio je 1.mjesto sa maksimalnih 100 bodova u kategoriji petog  razreda (mentor Arnela Alković).

Na  opštinskom takmičenju Crvenog krsta Bar u pružanju prve pomoći škola „Anto Đedović“ osvojila je treće mjesto, a na međunarodnom  literararnom konkursu „Ljubav nije samo reč“ (u okviru tradicionalne manifestacije Šantićevi dani ) koji je raspisala OŠ „Aleksa Šantić“ u Kaluđerici, Helena Krgović (VIII-1) osvojila je III mjesto u oblasti poezije za umjetničko dostignuće i iskazani talenat (mentorka Danijela Boljević). Na 17. međunarodnom literarnom konkursu iz italijanskog jezika učenica Mirela Rastoder dobila je novčanu nagradu žirija 50 eura (mentorka Ivana Mrvaljević).

U saradnji sa matematičkim listom za učenike osnovnih škola  „Dijagonala“, čiji je autor Udruženje nastavnika matematike Crne  Gore, učenici ove škole uspješno su rješavali konkursne zadatke.

Priređene su i brojne manifestacije povodom obilježavanja važnih datuzma kao što su: Nedjelja bezbjednosti  saobraćaja, Svjetski dan Crvenog Krsta, Međunarodni  dan porodice, Dan nezavisnosti Crne Gore i Svjetski dan borbe protiv pušenja.

Ostvarena je uspješna saradnja sa lokalnom zajednicom, tamošnjom Srednjom stručnom školom, kao i druge brojne aktivnosti u okviru programa rada.